Неизвестни факти за отглеждането на лозя

Влагата на отреза пак е добър знак. Конците се премахват след няколко седмици, когато се уверим, че е станало прихващането.

След покарването на пъпките в почвата се увеличава опасността от оронването им, а евентуалните валежи през този период предизвикват масовото им загниване. Тези повреди засягат предимно главните пъпки, които се развиват по-рано и са най-родовити.

Приложение казва на винарите кога да напояват, режат и берат лозята

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

Днес пазарът на земеделски пособия и конструкции предлага широка гама лозарски подпори – бетонни, от импрегнирана дървесина, от поцинковани метални профили и др.

Борбата с тях все по-често се води от любителите чрез почвообработки, което е по-трудно от използването на хербициди, но много по-чисто и без химия.

Сред значимите фактори за присаждането са и метеорологичните условия в деня на работа. Добре е да се работи във влажно и относително хладно време, за да може калемите да не засъхват на подложката.

Моля, прочетете текста на нашата ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ до край и направете своя избор.ПРИЕМАМ ВСИЧКИПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

При продължително засушаване, когато няма плевели, обработките се преустановяват. За този вид обработки се използват култиватори с двустранни стреловидни лемежи (фиг.

Може лозя да прочетете и : Подрязване на асмите - Важни съвети и препоръки

Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при наличието на много коренищни плевели, защото иначе силно се уплътнява орният слой и се влошава водно-въздушният режим на почвата.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Калемът се подготвя като се почисти от листата, петурите се намаляват наполовина, така че да не изискват много хранителни вещества към момента на засаждането.

То се провежда при фаза наедряване на зърната на гроздето.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за отглеждането на лозя”

Leave a Reply

Gravatar